Kursy

Zapraszamy na nasze kursy

Więcej informacji

Zarząd

Zarząd YKP Bydgoszcz

Skład zarządu

Galeria

Galerie zdjęć YKP Bydgoszcz

Galeria

Historia

Rys historyczny YKP Bydgoszcz

Galeria

Sponsorzy

 

Plastfarb

Wspierają Nas

YKP Bydgoszcz na Facebooku!

53. Długodystansowe Regaty na Wiśle 2018 pod patronatem Związku Miast Nadwiślańskich

 

 

 

 

 

 

 

 

Najstarsze długodystansowe regaty na Wiśle mają swoją 53. odsłonę, na którą mamy zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników żeglarstwa.

Bogatszej tradycji nie mają żadne inne regaty długodystansowe w Polsce - na trasie z Torunia do Bydgoszczy ścigano się już w 1936 roku. W dniach 1 - 3 czerwca 2018 odbędą się 3 biegi. Trasa wiedzie z Ciechocinka, przez Toruń, Solec Kujawski do Bydgoszczy.

W tym roku wystartujemy z Plaży Miejskiej w Ciechocinku, gdzie będzie można slipować jachty już od 31.05.2018 r. Po przekroczeniu linii mety w Toruniu (zaplanowanej na wysokości toruńskiej starówki oraz punktu widokowego) i zacumowaniu jednostek w Przystani Toruń rozpocznie się biesiada żeglarska na terenie bulwarów nadwiślańskich.

Tego też wieczora zaplanowano uroczyste, nawiązujące do tradycji, otwarcie regat.

2 czerwca rano start do II etapu: Toruń - Solec Kujawski. Na mecie, w stanicy wodnej WOPR "Salina" w Solcu Kujawskim, zaplanowano biesiadę żeglarską.

Trzeciego dnia, 3 czerwca, załogi wypływają na ostatni etap regat do Bydgoszczy - meta na 772 kilometrze Wisły, przed Brdyujściem. Zakończenie regat tego samego dnia w porcie Yacht Klubu Polskiego w Bydgoszczy. Tam nastąpi ogłoszenie wyników i nagrodzenie uczestników. Zostanie wylosowana główna nagroda finansowa - bon o wartości 2000 zł do wykorzystania w sklepie żeglarskim.

Nagrodę główną (puchar) otrzyma ten żeglarz albo ta załoga, która w najkrótszym czasie pokona wszystkie trzy etapy regat. Ale, oczywiście, to nie jedyne nagrody - puchary czekają na 3 pierwsze jednostki w poszczególnych klasach, a każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia regat.

Od początku istnienia regat na Wiśle są one imprezą dedykowaną wszystkim, którzy chcą stawić jej czoła oraz pościgać się w zdrowej przyjacielskiej rywalizacji. Po założeniu cum odpocząć przy żeglarskiej muzyce wśród ludzi pasjonujących się żeglarstwem. Nic nie łączy tak mocno jak Wisła, wiatr i żagle.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH – kto nie spróbuje, będzie żałować!

LINK DO STRONY REGAT

Kursy i szkolenia