Kursy

Zapraszamy na nasze kursy

Więcej informacji

Zarząd

Zarząd YKP Bydgoszcz

Skład zarządu

Galeria

Galerie zdjęć YKP Bydgoszcz

Galeria

Historia

Rys historyczny YKP Bydgoszcz

Galeria

Sponsorzy

 

Plastfarb

Wspierają Nas

YKP Bydgoszcz na Facebooku!

Z przyczyn niezależnych od organizatorów (przejście fali powodziowej) 54 Długodystansowe Regaty na Wiśle nie odbędą się w planowanym terminie. Nowy termin regat to 19-20 czerwca.

Oprócz przesunięcia imprezy na 19-20 czerwca nastąpi powrót do tradycyjnej trasy: "Toruń-Bydgoszcz". Tak też te regaty, których pierwsza edycja odbyła się w 1936 roku, były przez lata nazywane. To na tej trasie bito rekordy prędkości w żeglowaniu po Wiśle. W latach 50-tych wygrywały Finny, w latach 90-tych najszybsze były katamarany. 

Tegoroczne Regaty na Wiśle rozpoczną się biesiadą żeglarską 19 czerwca w Przystani Toruń ul. Popiełuszki 1. Spotkanie miłośników i znawców żeglowania po Wiśle uświetni występ zespołu EKT Gdynia. Start następnego dnia, 20 czerwca, o godzinie 12 bądź 13 (w trakcie ustalania). Meta w Brdyujściu ok. godz. 16.00. Uroczyste zakończenie 54. Długodystansowych Regat na Wiśle, nazywanych też od 1936 roku Regatami "Toruń-Bydgoszcz", planujemy o godzinie 19.00 w siedzibie Yacht Klubu Polski Bydgoszcz

Tam też wręczony zostanie Puchar Wisły – tradycyjne trofeum fundowane przez Ligę Morską i Rzeczną.

Warto przypomnieć, że 54. Długodystansowe Regaty na Wiśle wpisano do kalendarza imprez 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. 

 

 

Organizatorzy: Toruński Okręgowy Związek Żeglarski, Yacht Klub Polski Bydgoszcz.

Impreza została dofinansowana z budżetu: Miasta Toruń, Miasto Bydgoszcz

Imprezie Patronują: Prezydent Miasta Bydgoszczy, TV Toruń

 

 FB: www.facebook.com/regatywislane

www.regatynawisle.eu

Kursy i szkolenia